Lepení tvrzených skel

 

Ve většině prodejen nebo e-shopů je možné zakoupit bezpečnostní skla a ochranné fólie pro většinu prodávaných telefonů na trhu. Osobně každému raději doporučuji skla před fólií. Fólie po čase vypadá nevzhledně a ani zdaleka neochrání display tak, jako tvrzené sklo. Správné nalepení tvrzeného skla není složitá záležitost, ale je třeba především důkladná příprava před samotnou aplikací skla.

Je nutné display telefonu odmastit po celé ploše a zbavit ho všech nečistot včetně malých smítek prachu, které by mohly způsobit vzduchové bubliny pod aplikovaným sklem. Takto špatně nalepené sklo vypadá esteticky špatně, navíc se většinou začne odlamovat pokud jsou bublinky větší. V tomto článku si tedy popíšeme správnou aplikaci těchto skel.

 

Příprava

Správná příprava před samotnou aplikací bezpečnostního skla je to nejdůležitější co musíme udělat vzhledem k tomu, že na samotné nalepení máme pouze jeden pokus. Každé balení obsahuje samotné bezpečnostní sklo a 2 hadříky. Jeden je napuštěný alkoholem a slouží pro odmaštění a vyčištění LCD displeje. Druhý je suchý pro následné vysušení LCD. Vše si tedy vybalíme a nachystáme na stůl. 

 

Vyčištění obrazovky

Pro odmaštění LCD displeje použijeme alkoholem napuštěný hadřík. Hadřík vybalíme a pečlivě vyčístíme veškeré nečistoty a mastnotu. Je nutné z LCD dostat opravdu veškerou špínu a smítka prachu, aby nám sklíčko při lepení neudělalo bublinky. Následně suchým hadříkem display vyleštíme a vysušíme od zbytků alkoholu z předchozího kroku. 

clean your screen

 

Odstranění ochranné fólie

V dalším bodu rozbalíme bezpečnostní sklíčko a strhneme ochrannou fólii ze spodní strany skla. Je nutné dávat pozor, aby se nám na sklo nenalepily nečistoty a prach. Sklo v žádném případě nikde neodkládáme. 

 

remove the protective layer

 

Nalepení sklíčka

Samotné nalepení již není složitá záležitost. Je nutné dbát na správné vycentrování sklíčka, tak aby bylo nalepeno rovnoběžně s okraji telefonu a nikde nám nepřesahovalo. Jako vodící prvkek nám vždy slouží horní sluchátko, sklíčko následně vycentrujeme s okraji telefonu. Pokud uděláme při aplikaci chybu a sklíčko nám někde nesedí, je možné jej opatrně zvenout, vycentrovat a znovu nalepit.

 

alignment

 

Vyhlazení skla

Pokud jsme udělali pečlivě první krok a display pořádně vyčistili, sklíčko by se měli samo přilepit na LCD bez jakýchkoliv bublinek. Drobné bublinky je nutné vyhladit. Vezmeme si tedy suchý hadřík a opatrně bublinky vymáčkneme směrem ven. 

 

press it on

 

Dokončení

Po nalepení námi zakoupeného tvrzeného skla již jen LCD přeleštíme suchým hadříkem od otisků a mastnoty. Sklíčko by mělo ochránit náš telefon před drobnými pády a především škrábanci a vrypy. Na závěr lze pouze říci to, že tak jak si LCD připravíme před lepením, tak takový bude výsledek ;-)

 

final touches