Výměna LCD v iPhonu

 

Výměna LCD displeje u telefonů iPhone také není složitým procesem. U všech generací iPhonů je postup velice podobný, jedná se hlavně o starší generace, větší změna přichází u iPhone X, ale princip je velice podobný. Modelový příklad v níže uvedeném článku je demonstrován na modelu iPhone 5s. Až po pod odpojení displeje je postup shodný s postupem výměny baterie.

 

Příprava

Pro výměnu baterie je nutné disponovat základním nářadím pro opravu smartphonů. U iPhone je nutné mít k dispozici náhradní LCD displej, šroubovák Torx P2 (0,8 mm), křížový šroubovák PH000, pinzetu, plastovou špachtli, gumovou přísavku pro demontáž displeje a samotný telefon na kterém budeme LCD displej měnit. Od modelu iPhone 7 je potřeba také trojcípý šroubovák Y000.

 

IMG_7537

 

Demontáž displeje

 Prvním krokem je demontáž displeje a k tomu je zapotřebí odšroubovat dva Torx P2 šroubky na spodní hraně telefonu. 

 

IMG_7528

 

Po vyšroubování na displej do spodní části hned nad Home Button přilepíme gumovou přísavku a opatrně zatáhneme. Displej se pomalu začne zvedat a vycvakneme jej z držáků. Je důležité displej pouze nadzvednout a pinzetou odstranit krycí plech od konektoru flex kabelu vedoucímu k Home Buttonu. Po odstranění krycího plechu odpojíme samotný flex kabel plastovou špachtlí, nebo opatrně onou pinzetou. Červená šipka na obrázku je znázornění k dalšímu bodu a to odpojení baterie.


IMG_7529

 

Odpojení baterie

Pro veškerou manipulaci s rozebraným telefonem je vždy nutné odpojit baterii! Na obrázku výše je znázorněný krycí plech flex kabelu vedoucího od baterie. Chytněte si jednou rukou nadzvednutý displej a druhou rukou krycí plech odšroubujte křížovým šroubovákem PH000 a odpojte flex kabel plastovou špachtlí.


IMG_7530

 

Odpojení displeje

Baterii je možné demontovat i bez odpojení displeje, je však potřeba jej vhodně zafixovat v horní poloze kde nebude překážet. Toto se však nedoporučuje protože může dojít k poškození připojených flex kabelů, proto je vhodné displej odpojit celý! 


IMG_7531

 

Šipkou označený krycí plech je nutné demontovat, pod ním jsou ukryty flex kabely vedoucí k displeji. Křížové šroubky odšroubujeme, sejmeme plech a plastovou špachtlí opatrně odpojíme flex kabely.

TIP: Veškeré demontované šroubky umisťujeme na podložku v takovém pořadí, v jakém jsou v telefonu. iPhone obsahují mnoho velikostí a délek šroubků, jejich záměna by mohla poškodit displej nebo základní desku či jiné flex kabely.

 IMG_7532

 

Demontáž všech prvků na starém displeji

Pro výměnu displeje je potřeba demontovat Home Button, krycí plech displeje, reproduktor a flex s přední kamerou a proximity senzorem. Začneme například demontáží Home Buttonu. Odšroubujeme všechny tři spodní šroubky a opatrně celý flex kabel odlepíme a sejmeme. 

TIP: Všechny flex kabely v iPhonech jsou podlepeny. Doporučujeme je decentně nahřát a až poté sejmout, pude to líp a nehrozí jejich roztržení.

 IMG_7534

 

Dále demontujeme reproduktor a flex s proximity senzorem a přední kamerou. Odšroubujeme horní šroubky, nejdříve sejmeme reproduktor a po nahřátí i horní flex kabel. Poté demontujeme krycí plech - je přišroubovaný čtyřmi křížovými šroubky na stranách. Toto vše bychom měli mít po demontáži displeje. 

 IMG_7535

 

Montáž probíhá opět v opačném pořadí, tedy flex kabel, reproduktor, krycí plech, home button a sestavení celého telefonu také. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení