Výměna LCD v iPhonu

 

Výměna LCD displeje u telefonů iPhone také není složitým procesem. U všech generací iPhonů je postup velice podobný, jedná se hlavně o starší generace, větší změna přichází u iPhone X, ale princip je velice podobný. Modelový příklad v níže uvedeném článku je demonstrován na modelu iPhone 5s. Až po pod odpojení displeje je postup shodný s postupem výměny baterie.

 

Příprava

Pro výměnu baterie je nutné disponovat základním nářadím pro opravu smartphonů. U iPhone je nutné mít k dispozici náhradní LCD displej, šroubovák Torx P2 (0,8 mm), křížový šroubovák PH000, pinzetu, plastovou špachtli, gumovou přísavku pro demontáž displeje a samotný telefon na kterém budeme LCD displej měnit. Od modelu iPhone 7 je potřeba také trojcípý šroubovák Y000.

 

IMG_7537

 

Demontáž displeje

 Prvním krokem je demontáž displeje a k tomu je zapotřebí odšroubovat dva Torx P2 šroubky na spodní hraně telefonu. 

 

IMG_7528

 

Po vyšroubování na displej do spodní části hned nad Home Button přilepíme gumovou přísavku a opatrně zatáhneme. Displej se pomalu začne zvedat a vycvakneme jej z držáků. Je důležité displej pouze nadzvednout a pinzetou odstranit krycí plech od konektoru flex kabelu vedoucímu k Home Buttonu. Po odstranění krycího plechu odpojíme samotný flex kabel plastovou špachtlí, nebo opatrně onou pinzetou. Červená šipka na obrázku je znázornění k dalšímu bodu a to odpojení baterie.


IMG_7529

 

Odpojení baterie

Pro veškerou manipulaci s rozebraným telefonem je vždy nutné odpojit baterii! Na obrázku výše je znázorněný krycí plech flex kabelu vedoucího od baterie. Chytněte si jednou rukou nadzvednutý displej a druhou rukou krycí plech odšroubujte křížovým šroubovákem PH000 a odpojte flex kabel plastovou špachtlí.


IMG_7530

 

Odpojení displeje

Baterii je možné demontovat i bez odpojení displeje, je však potřeba jej vhodně zafixovat v horní poloze kde nebude překážet. Toto se však nedoporučuje protože může dojít k poškození připojených flex kabelů, proto je vhodné displej odpojit celý! 


IMG_7531

 

Šipkou označený krycí plech je nutné demontovat, pod ním jsou ukryty flex kabely vedoucí k displeji. Křížové šroubky odšroubujeme, sejmeme plech a plastovou špachtlí opatrně odpojíme flex kabely.

TIP: Veškeré demontované šroubky umisťujeme na podložku v takovém pořadí, v jakém jsou v telefonu. iPhone obsahují mnoho velikostí a délek šroubků, jejich záměna by mohla poškodit displej nebo základní desku či jiné flex kabely.

 IMG_7532

 

Demontáž všech prvků na starém displeji

Pro výměnu displeje je potřeba demontovat Home Button, krycí plech displeje, reproduktor a flex s přední kamerou a proximity senzorem. Začneme například demontáží Home Buttonu. Odšroubujeme všechny tři spodní šroubky a opatrně celý flex kabel odlepíme a sejmeme. 

TIP: Všechny flex kabely v iPhonech jsou podlepeny. Doporučujeme je decentně nahřát a až poté sejmout, pude to líp a nehrozí jejich roztržení.

 IMG_7534

 

Dále demontujeme reproduktor a flex s proximity senzorem a přední kamerou. Odšroubujeme horní šroubky, nejdříve sejmeme reproduktor a po nahřátí i horní flex kabel. Poté demontujeme krycí plech - je přišroubovaný čtyřmi křížovými šroubky na stranách. Toto vše bychom měli mít po demontáži displeje. 

 IMG_7535

 

Montáž probíhá opět v opačném pořadí, tedy flex kabel, reproduktor, krycí plech, home button a sestavení celého telefonu také.