Zákaznická podpora:info@mobilefix.cz

O kvalitě náhradních dílů

Vzhledem k již dlouholetým zkušenostem se servisem mobilních zařízení bych zde rád napsal pár slov ohledně kvality prodávaných náhradních dílů, které je možné zakoupit. Bohužel situace na českém trhu je takové, že z valné části většina prodejců nabízí pouze průměrné díly hojně dovážené z Číny, kde kvalita je velice mizerná. Většinou jsou tyto díly prezentovány jako kvalitní, prodávané s maximální marží. Nechci házet všechny prodejce do jednoho pytle, ale osobní zkušenosti mluví za vše. Pro svůj servis jsem se tedy rozhodl shánět si součástky sám od svých ověřených dodavatelů v zahraničí. Součástky, které prodáváme na našem e-shopu běžně montujeme našim zákazníkům, máme je vyzkoušené a prověřené. Nenabízíme nejlevnější díly na trhu, ale snažíme se primárně držet kvalitu a tím i spokojenost zákazníka. V článku se zaměřím primárně na značku Apple, vzhledem k tomu, že zde vzniká asi nejvíce kopií a napodobenin.

Hodně prodejců se chválí tím, že prodávají originální díly Apple, chtěl bych jen upozornit, že Apple náhradní díly neprodává ani nedodává do prodejní sítě. Jedinou možností, jak tedy získat originální náhradní díl, je realizace opravy v autorizovaném servisu Apple. Běžná praxe je ovšem to, že zákazníkovi je sice opraven telefon, ale není ani upozorněn na to, že mu do telefonu byla namontována náhrada, které s největší pravděpodobností nedosahuje kvality původní součástky. Nejvíce patrné je to hlavně na LCD displejích a bateriích. 

 

LCD displeje

Asi nejčastější závadou na mobilních telefonech, které osobně řeším jsou rozbitá skla a poškozené LCD panely po pádu. Netajím se tím, že svým zákazníkům montuji také náhrady, ale díly