O nás

Historie naší firmy sahá přibližně do roku 2015, kdy jsme se ještě jako studenti VŠ věnovali běžným opravám počítačů a notebooků. Už v této době bylo jasno, že se tomuto oboru budeme věnovat i nadále, hlavně díky zaměření, které jsme měli ze střední školy. Již v té době bylo na poli tohoto odvětví v okolí mnoho firem, které se servisem a prodejem počítačových dílů zabývaly, a tak přišla myšlenka určitého odlišení. Jelikož spolu s počítači a drobnou elektronikou jsou ruka v ruce mobilní telefony, padl výběr právě na ně, s myšlenkou stát se speciálkou na servis mobilních telefonů, který nabídne více, než běžné výměny kus za kus, jak to v mnoha servisech funguje. Chtěli jsme nabídnout lidem přidanou hodnotu, prozákaznický přístup a dnes už 7 let zkušeností. 

 

 

Postupem času a hlavně po dostudování VŠ se množství zakázek zvýšilo natolik, že jsme začali přemýšlet nad otevřením nové prodejny ve Valašském Meziříčí. V tu dobu se naskytly vhodné prostory k pronájmu na Poláškově ulici, proto jsme v říjnu roku 2018 otevřeli maličkou provozovnu o velikosti 20m čtverečních, ještě pod názvem Datapoint. Ač je to z aktuálního našeho hlediska skoro neuvěřitelné, dokázal se na tento malý prostor vměstnat jak servis a dílna, tak obchod a prodejna. Lze říci, že právě na tomto místě se konal největší posun v rámci zkušeností a servisního vybavení. Kompletně jsme vybavili servisní dílnu profesionálním vybavením, od běžného nářadí, bez kterého se nelze obejít, až po nástroje jako je laserová řezačka pro separaci zadních skel, infrakameru, řezací plotr, mikroskop, profesionální pájecí stanici a další. Díky těmto nástrojům můžeme zákazníkům nabídnout více než pouhou výměnu dílu za nový, ale jsme schopni diagnostikovat špatnou součástku, vyměnit jí, a poškozený díl opravit i přesto, že byl pro spoustu servisů neopravitelný. A to vše pokud možno na počkání :-)

 

 

Celé naše začátky však doprovázel jeden neduh, a to je nepřeberné množství náhradních dílů pro mobilní telefony v různé kvalitě. Jednoduše řečeno, dováží se kde co, funguje na 100% máloco a je problém najít spolehlivého dodavatele. Zde se můžeme bavit o displejích, bateriích, flex kabelech a dalších... Práci můžete dát maximum, avšak pokud se projeví špatný náhradní díl, logicky přijde na řadu reklamace. Proto jsme začali hledat vhodného dodavatele pro náhradní díly a především pro značku Apple se nám takového podařilo zajistit. Jelikož z vlastní zkušenosti víme, že s tímto bojuje více servisů, založili jsme v roce 2021 eshop, specializovaný pro prodej náhradních dílů k Apple zařízením. Tyto náhradní díly používáme jak sami na vlastní opravy, tak je distribuujeme dále buďto ke koncovým zákazníkům, kteří jsou schopni vykonávat opravy sami, nebo do servisů. Během celého roku 2021 jsme několikrát znásobili počty položek na skladě a dnes už u nás naleznete zboží od baterií, přes displeje, flex kabely, sebemenší antény, až po díly pro Apple Watch či iPady. K tomu dále velké množství příslušenství pro Apple produkty. 

 

Rok 2021 však nepřinesl pouhý start eshopu, ale taktéž stěhování do nových, moderních prostor a hlavně přejmenování celé naší firmy na MobileFix.cz. Prostory se nám podařilo zajistit velice příznivě, asi 10 metrů od naší stávající prodejny na Poláškově ulici. Bohužel místnost jako taková byla v celkem havarijním stavu, šlo o bývalé květinářství. Zdi byly tedy vlhké a opadané, osvětlení bylo v rozkladu a podlaha taky za moc nestála. Však posuďte sami z následující fotografie:

 

 

Během měsíce a půl jsme překopali nové prostory dá se říct od podlahy. Proběhla oprava omítek a nová výmalba, předělali jsme osvětlení, položili novou podlahu a dovezli vyrobený nábytek. Vytvořili jsme moderní prodejnu, ve které Vám nabídneme mobilní telefony, kompletní příslušenství, servis či konzultace. Snažili jsme se prostor koncipovat tak, aby rostl s námi. Do budoucna určitě plánujeme pořízení dalšího vybavení a přístrojů, které nyní nebude problém umístit a nemusíme bojovat s místem, tak jako ve starých prostorech.   

 

 

Aktuálně v době psaní tohoto článku fungujeme již 2 měsíce v nové prodejně a pomalu se zabydlujeme. Jsme velice rádi, že jsme tento krok učinili  a podařilo se nám díky tomu nabídnou Vám, mnohem lepší služby. Tímto bych rád poděkoval hlavně našim zákazníkům, za to, že nás podporujete a navštěvujete, díky kterým mohlo tohle vše vzniknout. Děkujeme a těšíme se na Vás...

                                                                                                                  Ing. Lukáš Hajda, Ing. Michal Hajda